Puan Durumu

WhatsApp’tan Yeni uygulama Daha !

WhatsApp’tan Yeni uygulama Daha !

Whatsapp Dünyaca Zirve’de Yerini Her Zaman Korumaya Devam ediyor.Whatsapp Artık Kullanıcılarına Bir Özellik Daha Ekledi Artık Whatsapp Kullanıcıları Kendi yerine Whatsapp Tarafından Cevap Atılacak Bir Sistem uygulanmaktadır.Daha Detaylı Bilgi için Haberimizin Devamında Sizlerle…

06 Aralık 2017 Çarşamba - 9121 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

WhatsApp’a bundan sonra sanal asistan entegre edilecek. WACAO (Whatsapp Chat Assistan), kullanıcıların biriken mesaj sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kullanıcılarına bu sayede rahatlatacak bir özellik şekilde sanal asistanı Vivek Bombatkar ve Sidharth Ramachandran adında iki kafadar geliştirdi.  Vivek Bombatkar ve Sidharth Ramachandran adında iki geliştirici, Disrupt Berlin 2017 Hackathon`da WACAO (diğer bir deyişle Whatsapp Chat Assistant) isimli suni zeka algoritmasıyla çalışan bir sanal asistanın tanıtımını gerçekleştirdiler. Henüz bir Github projesi olan WACAO’nın önümüzdeki çağda WhatsApp’a entegre edilmesi tahmin edilmekte.

WACAO (WhatsApp Chat Assistan) SANAL ASiSTAN özellikleri NELER?

WACAO (Whatsapp Chat Assistan), bu ürünü satın alanların mesajlarını okuyacak, hatırlatmalarda bulunacak ve isteğe bağlı şekilde mesaj gönderecek.

WhatsApp’ı daha pratik bir hale getiren dijital asistan WACAO; telefonunuzdan uzun bir süre ayrı kalmanız mecburiyetinde biriken WhatsApp mesajlarını özetleyerek kullanıcıları tek tek bütün mesajları okuma zahmetinden arındırıyor.

örnek olarak arkadaşlarınızla beraber bulunduğunuz bir gruba yaklaşık bin mesaj gelmiş ve siz bunun bir özet biçimde aktarılmasını istiyorsunuz bir duruma WACAO el atıyor, sohbeti WACAO ile açtıktan sonra ‘özetle` yazıyorsunuz daha sonra ise sizden grubun adını yazmanız isteniyor. WACAO, grubu son ziyaretinizden beri konuşulan her şeyi özetleyip size sunacak. Böylece binlerce mesajı okuma zahmetinden kurtuluyorsunuz.

sadece biriken mesajları özetlemekle kalmayan WACAO; sohbetleri ayrıcalıklı dillere çevirebiliyor, küme mesajlarını özetliyor ve doğum günü mesajlarını dahi isteğiniz doğrultusunda iletebiliyor. WACAO’nun Türkçe olarak hizmet verdiğini de söyleyelim.

WACAO (WhatsApp Chat Assistan) SANAL ASiSTAN NE süre istikbal?

Henüz bir Github projesi olan WACAO’nın önümüzdeki devirde WhatsApp’a entegre edilmesi bekleniyor.

Yorumlar kapatıldı.

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül