Puan Durumu

Ucuz satılan tatlılara dikkat !

Ucuz satılan tatlılara dikkat !

insanların Ucuz Besinlere Daha Çok ilgi göstemesinin Tehlikeleri Dudak ısırtıyor.bunların Arasında Ucuz Şerbetli Tatlıların Verdikleri Zararlar Çok Tehlikeli

28 Kasım 2017 Salı - 61 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

hesaplı şekilde satılan tatlıların çok aşırı ucuz bir maliyetle yapıldığını söylememize gerek yoktur. ancak ucuz olarak satın aldığınız tatlıların arasında neler bulunduğunu ve sağlığımıza ne bunun gibi zararlar verdiğini açıklamamızda fayda görüyoruz.

işte hesaplı olarak satın alıp afiyetle yediğimiz o tatlıların içersinde bulunan maddeler ve neden olduğu sıhhat sorunları…

MALİYETİ AZ OLDUĞU İÇİN MISIR ŞURUBU KULLANIYORLAR

Mısır şurubu, besin sektöründe şeker pancarından elde edilen natürel şekere göre daha çok tercih edilmekte. nedeni ise mısır şurubunun, natürel şekere göre maliyeti daha az.

Tokluk hissi uyandırmayan ve yedikçe yeme hissi veren bu madde ilerleyen yıllarda pankreas kanseri, obezite ve diyabet benzeri çok sayıda tehlikeli sıhhat sorunlarına sebebiyet verebiliyor.

FRUKTOZ

uygun tatlıların hemen hemen hepsinde bulunan fruktoz gövde vasıtası ile öğütülemeyip direkt yağ olmaktadır.

Bu madde obeziteye neden olabileceği bunun gibi bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getiriyor.

tüm tatlandırıcılar içinde çabuk bir şekilde yağa dönüşebilen en önemli madde fruktozdur.

ANTEP FıSTığı YERiNE BEZELYE KULLANıYORLAR

Fıstıklı zannettiğimiz hesaplı baklavaların içerisinde boyaya batırılmış bezelye ve yer fıstığı yer alabiliyor. Bezelye herhangi bir sorun teşkil etmese de besin boyasına batırılmış olan yer fıstığı tüketimi sıhhat açısından yoğun şekilde yararsız.

KıZGıN YAğDA PişEN TATLıLAR KANSERi TETiKLiYOR

Kızgın yağlar içerisinde pişen tatlıların, yağ ömrü kısa olmakta. lakin çoğu yerde uygun şekilde satılan kızartılmış tatlıların yağları uzun zaman değişmiyor.

Bu halde türlü kanser türlerine sebep şekilde çok tüketildiğinde sağlığınızı büyük risk altına atabiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül