Puan Durumu

Borcu Olan Bile Artık emekli olacak

Borcu Olan Bile Artık emekli olacak

Artık Ssk Ve Bağkur Borcu Olanlar Bankadan Kredi Alıp Borçlarını Ödeyebilecekler.ve Erkenden Emekli Olma Haklarına Kavuşacaklar

09 Kasım 2017 Perşembe - 314 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

ülkemiz Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) prim borcu olan esnaf ve sanatkarların maaşlarına karşılık bankadan kredi alarak emekli olmalarının yolunun açıldığını belirtti.

Palandöken, prim borcundan ötürü emekli olamayan Bağ-Kur`lulara yönelik ziraat Bankası yetkilileriyle görüştüğünü bildirdi.

Sosyal Sigortalar ve genel sağlık Sigortası Kanunu`nun ilgili maddeleri gereğince, işçilerin 7 bin 200 prim günüyle emekli olabildiğine gösteren Palandöken, “Esnaf ve sanatkarların 9 bin prim günü olması gerekmektedir. En önemlisi esnaf ve sanatkarlar primlerini kendileri yatırmak mecburiyetindedir.” ifadesini kullandı.

“Borcundan ötürü emekli olamayan kalmayacak”

SGK`ya prim borcu olan esnaf ve sanatkarların maaşlarına karşılık bankadan kredi alarak emekli olmalarının yolunun açıldığını bildiren Palandöken, böylece hem SGK`nın prim tahsilatının artacağını hem de emekli olamayan esnaf ve sanatkarların mağduriyetinin giderileceğini belirtti. Palandöken, “Emekliliği gelen borçlular emekli olabilecek. Borcundan dolayı emekli olamayan kalmayacak.” ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül