Puan Durumu

Artık Ucuz Et Nerelerde satılacak Belli Oldu

Artık Ucuz Et Nerelerde satılacak Belli Oldu

Ucuz Eti’in Satılacağı Yerler ile Et ve Süt Kurumu Anlaşma Yaparak Artık Ucuz Eti’n Bim Ve A 101’de Satılacağı Şimdiden Belli Oldu !

05 Kasım 2017 Pazar - 306 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Et ve Süt Kurumundan (ESK), kıymanın kilogramını 29 lira, kuşbaşının kiloını da 31 liradan satmak için başvuran 8 kuruluş arasından meydana getirilen değerlendirme sonucunda, belirlenen kriterlere uygun bulunmuş olduğu incelem edilen A101 ve BiM firmaları ile sözleşme imzalandığı bildirildi.

UCUZ ET ARTIK EN KISA ZAMANDA TEZGAHLARDA YERİNİ ALACAK

ESK`dan yapılan yazılı açıklamada, yurttaşların et gereksinimlarını müsait fiyatla karşılayabilmeleri için çalışmaların çok bir halde sürdürüldüğü belirtilerek, bu çalışmalardaki öncelikli hedefin, müsait fiyatlı al etin, en geniş tüketici kitlesine ulaştırılması bulunmuş olduğu vurgulandı.

Türkiye’nin bütün illerinde satış noktası bulunan ulusal market zincirlerinde en uygun fiyatla kıyma ve kuşbaşı et satışı yapılmasının hedeflendiği ifade edilen açıklamada, bu kapsamda daha öncelikle, KDV dahil kıymanın kiloını 29 lira ve kuşbaşının kgını 31 liradan Türkiye’nin 81 ilinde kendi satış noktalarının tüm bunlarnda satmayı taahhüt eden zincir marketlere, taze dana karkas et satışı yapılacağıyla ilgili duyurunun yayınlandığı hatırlatıldı.

Duyuru kapsamında 31 Ekim 2017 saat 17.00`ye kadar 8 firmanın müessesea müracaatta olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Kurumumuzca oluşturulan komisyon sebebi ile bu 8 firmanın başvurusu değerlendirildi. Meydana getirilen değerlendirme neticesinde A101 ve BiM firmalarının başvurularının, belirlediğimiz kriterlere uygun bulunmuş olduğu incelem edildi. Söz konusu iki firmayla sözleşmeler imzalanmıştır. Sözleşme gereği, bu firmalara Kurumumuzdan karkas et sevkiyat işlemlerine başlandı. Bu karkas etler, şirketler sebebi ile kuşbaşı ve kıyma durumuna getirilip en kısa sürede yarımşar kilogramlık Modifiye Atmosfer Paketleme (MAP) teknolojisiyle ambalajlanmış halde satışa sunulacak. şirketler, 81 ildeki tüm marketlerinde, Kurumumuzdan aldıkları dana karkas etlerden ürettikleri kıymayı 29 liradan ve kuşbaşını 31 liradan taze olarak satışa sunacak. Bu ürünlerin şoklanmış yada don olarak satışı yapılmayacaktır. Söz konusu marketler, sözleşme kapsamında belirtilen tutarların ve ürünlerin haricinde taze kıyma ve kuşbaşı satışı yapmayacaktır. Yurttaşlarımıza uygun fiyatlı et temin edilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül