Puan Durumu

8 Haftalık bebeğe kalp nakli İngiltere’de Yapıldı

8 Haftalık bebeğe kalp nakli İngiltere’de Yapıldı

ingilterede Herkesi Şaşırtacak Kalp Nakli Yapılmıştır.8 Haftalık Olmasına Rağmen Kalp Nakli Yapılan Bebek Kısa Sürede Kendine Geleceği Beklenmektedir.

04 Aralık 2017 Pazartesi - 262 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

DOKUZ SAATLiK AMELiYAT

ingiltere’de, 8 haftalık bir bebeğe 9 saat süren bir ameliyatla kalp nakledildi. Charlie Douthwaite adlı bebek, AB’nin organ bekleyenler listesinin en küçük hastasıydı.

DAHA ÜÇ GüNLüKKEN DE AMELiYAT OLMUşTU

ingiltere`nin Newcastle şehrinde dünyaya gelen Charlie’nin hastalığı, annesi Tracie Douthwaite 20 haftalık hamileyken ultrasonla tanı edilmişti.Charlie bebek, hipoplastik sol kalp sendromu olarak isimlendirilen bir hastalıkla yarım kalpli olarak doğmuş ve 3 günlükken açık yürek ameliyatı geçirmişti. Charlie’ye yardım etmek için Avrupa çapında bir çağrı başlatılmıştı.

BİR AY DAHA HASTANEDE KALACAK

Kampanyayla bulunan kalbi affeden ailenin ismi açıklanmadı. Kalbi affeden ailenin adı açıklanmadı. Bebeğin annesi Tracie Wright, “Bize en kıymetli hediyeyi verdi” diyerek Facebook’tan kalbi affeden aileye teşekkür etti. Newcastle’daki Freeman Hastanesi’nde ameliyat olan Charlie’nin önümüzdeki ay sıhhatli olarak hastaneden ayrılacağını belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfalar

iPortal Kodlayan: Özer Gül